Moje služby

Kariérny koučing / poradenstvo

Potrebujete si porozmýšľať, ako sa práve teraz cítite vo svojej aktuálnej práci čo profesii? Aké máte možnosti na pracovnom trhu? Kde začať? Ako zistíte čo vás naozaj baví?

40 € / 1 konzultácia (60 minút)

Príprava na pracovný pohovor

Dostali ste pozvanie na pracovný pohovor a chcete sa pripraviť? Ukážem vám ako a kde s prípravou začať, povieme si prečo je príprava dôležitá a vysvetlím vám, na čo sa zameriavajú zamestnávatelia.

Pomôžem vám nastaviť sa psychicky ako aj odborne na pracovný pohovor. Zároveň, aby ste toto stretnutie využili vo svoj prospech a odniesli si z neho informácie potrebné pre prijatie rozhodnutia, či táto práca bude pre vás to práve orechové.

60 € / 1 konzultácia (90 minút)

Príprava životopisu, motivačného listu a LinkedIN profilu

Služba pozostávajúca z úvodnej 60 minútovej online konzultácie, kde vám najskôr vysvetlím „teóriu“ okolo podkladov ako sú životopis, motivačný list a LinkedIN profil, ako nástroj vašej osobnej značky. 

Spoznám vašu motiváciu pre pracovnú pozíciu, profesijné pozadie a už potom sa pustím do práce: pripravím vám životopis v modernej grafickej úprave, motivačný list, ktorý podporí vašu pozíciu vhodného kandidáta a LinkedIN profil, ktorý vám veľmi pomôže na vašej ceste hľadania práce.

110 €

Ako konzultácie prebiehajú?

Počas konzultácie vám odovzdám cenné informácie, ktoré využijete kedykoľvek v budúcnosti. Bude to pre vás štartovací mostík, z ktorého odštartujete proces zmeny. 

Mojim cieľom je naučiť vás vedieť si riadiť svoju kariéru sami / samé, pýtať sa tie správne otázky a nachádzať odpovede.

Moja kvalifikácia

Som kariérna poradkyňa a koučka, ktorá sprevádza kandidátov a kandidátky nekonečnými možnosťami trhu práce.  Skúsenosti z oblasti personalistiky, predovšetkým náboru, som sa rozhodla spojiť s mojou vášňou spoznávania ľudí a ich príbehov do podcastu Kariérna kaviareň.

Kariérny poradca

Aby som vám mohla byť nápomocná pri rozvoji vašej kariéry ešte viac, absolvovala som akreditovaný vzdelávací program Kariérne poradenstvo v Asociácii lektorov a kariérnych poradcov.

Kurz mi poskytol množstvo inšpirácie, ako naučiť aj vás kompetencie potrebné pre riadenie vlastnej kariéry počas celého života. Aké faktory prostredia, zmeny majú vplyv na vašu kariéru, na čo byť citlivejší, čo si viac všímať a implementovať do svojho života, aby ste boli stále uplatniteľní na neustále sa meniacom trhu práce.

Skúsenosti z oblasti personalistiky a náboru

Počas mojej praxe som mala možnosť zrealizovať a viesť niekoľko stoviek pracovných pohovorov a stretnúť sa s kandidátmi na rôzne typy pozícii. Špecializovala som sa na technické inžinierske pozície do vývoja produktu, výroby produktov, logistiky, kvality, ekonomické či administratívne pozície. Taktiež som obsadzovala pozície priamo do výroby automotive produktov, ako sú nastavovači, montážni operátori, zmenoví majstri či skladníci. 

Vďaka stovkám hodín strávených na pohovore som sa naučila, čo funguje a čo nie. Zároveň viem, aké schopnosti a kvality manažéri na kandidátoch na rôzne typy pozícii hľadajú. 

Kouč

V júni 2023 som absolvovala Kurz Kouč 104, ktorý je medzinárodne certifikovaný výcvik v koučingu schválený medzinárodnou koučingovou federáciou ICF

V nachádzaní odpovedí na kariérne témy je z mojej skúsenosti výborným nástrojom práve koučing, kde vás kouč sprevádza vhodne zvolenými otázkami vašou témou a odpovede nachádzate počas rozhovoru práce v sebe.  Verím totiž, že odpovede, ktoré nájdete sami, s vami najsilnejšie zarezonujú a budú zdrojom vašej motivácie urobiť kroky smerom k želanej budúcnosti.

“ referencie"

Bolo to veľmi vzájomne príjemne a energické stretnutie. Po veľmi dlhej dobe som dostala príležitosť odprezentovať sa, tým pádom na nečisto si precvičiť, aké by to bolo na skutočnom pracovnom pohovore. Uvedomila som si, že ostať v automobilovom priemysle mi može v súčasnej dobe priniesť veľa pozitív a prínosov. Taktiež dôležité je mať životopis šitý na mieru vo vzťahu k danej pozícii. Táto skúsenosť otvorila vo mne viacero otázok. Je nesmierne dôležité, aby som si uvedomila aj svoje silné stránky, ako aj vedela zadefinovať, kde pridať. A v neposlednom rade, aj keď dajme tomu na pracovnom pohovore neuspejem z rôznych dôvodov, vždy je fajn, ponechať si zadné vrátka a ostať s personalistom v priateľskom kontakte. Svet sa mení a človek nikdy nevie, kedy príde jeho chvíľa.
Katarína Štofková

Konzultácia o možnostiach po návrate z rodičovskej dovolenky do práce.


Ďakujem za profesionálny a ľudský pristup ri riešený dilemy, ktorá postihne snáď každého aspoň raz v živote. Ďakujem za hĺbkový vhľad a analýzu dvoch pracovných možnosti, ich plusy a mínusy, výhody terajšie, výhody do budúcnosti plus zosúladenie s osobným životom. Peťka prišla s otázkami, ktoré by ma v súvislosti so zmenou práce nikdy na napadli, pritom boli tak veľmi dôležité. Ak nemáte jasno a váhate s poradenstvom určite neváhajte. Po rozhovore budete odchádzať spokojný...., spokojný so sebou, s rozhodnutím a energiou začať niečo nové alebo ostať verný starému alebo sa vám otvoria nové obzory, tak ako mne. Veľká vďaka Peťka!
Mária Matlovičová

Konzultácia o možnostiach ďalšieho profesijného uplatnenia