Online konzultácie

Potrebujete poradiť? Nemusíte byť na prípravu na pohovor sami.

Online konzultácie

Aj keď na pohovore sa musíte spoliehať len na seba, už dávno neplatí, že aj na prípravu pred pohovorom musíte byť sami. Taktiež pri príprave životopisu či v iných otázkach svojho profesného smerovania sa môžete nechať inšpirovať tipmi, ktoré sa už v praxi osvedčili.

Pripravila som pre vás 3 tematické online konzultácie. V prípade, že je vaša téma špecifická a neviete, ktorá konzutácia je pre vás najvhodnejšia, pokojne mi napíšte a nájdeme pre vás najvhodnejšie riešenie.

01.

Príprava na pracovný pohovor

Zarezervujte si konzultáciu, ktorá zmení váš pohľad na seba ako kandidáta, rozptýli pochybnosti o sebe a nabije vás tou správnou energiou.

02.

Životopis a motivačný list

Konzultácia pre vás, ktorí potrebujete vtesnať všetky vaše kvality a skúsenosti do dvoch A4iek. Pripravíme spolu kvalitnú ochutnávku toho najlepšieho z vás.

03.

Kariérne poradenstvo / otázky a odpovede

Máte v hlave veľa otázok, hľadáte zmysluplnú prácu, zvažujete radikálnu zmenu profesie?
Spolu z vás odpovede na tieto otázky vydolujeme.

Ako konzultácie prebiehajú?

Konzultácie vám ušijem na mieru – individuálny prístup cielený priamo na váš konkrétny prípad. Volám ich aj  „Preč s pochybnosťami“. 

A prečo "Preč s pochybnosťami"?

Počas svojej praxe ako aj vlastnej skúsenosti som sa stretávala s tým, že kandidáti a kandidátky v procese výberového konania alebo v procese kariérneho plánovania zápasia s obrovskou neistotou, ktorej základy stoja na množstve pochybností:

Som dosť dobrý / dobrá pre túto pozíciu?

Pochybnosti o sebe sú nám ľuďom prirodzené, často sa za nimi skrýva nedostatoch informácii. Predovšetkým informácii o sebe a svojich preferefenciách, silných či slabých stránkach. Znejú vám nasledujúce vety povedome?

Znie vám to povedome?

Ako má niekto iný uveriť vo vaše schopnosti, keď si neveríte vy sami?
Chceli by ste si namiesto toho osvojiť zručnosť nájsť odpovede na akúkoľvek otázku v sebe samom / samej?

Chceli by ste dôverovať v svoje schopnosti a zamerať pozornosť na to, čo z vás robí zaujímavého kandidáta či kandidátku?

Doplniť sebavedomie, pozitívne sa naladiť na pracovný pohovor, vzbudiť nadšenie a zvedavosť namiesto strachu?

A zároveň by sa vám páčilo využiť toto poznanie vo svoj prospech kedykoľvek v budúcnosti? Vystúpiť z neistoty, zahodiť všetky pochybnosti o sebe, pretože sa budete:

Počas konzultácie vám odovzdám cenné informácie, ktoré využijete kedykoľvek v budúcnosti. Bude to pre vás štartovací mostík, z ktorého odštartujete proces zmeny. 

Mojim cieľom je naučiť vás vedieť si riadiť svoju kariéru sami / samé, pýtať sa tie správne otázky a nachádzať odpovede.

“ referencie"

Bolo to veľmi vzájomne príjemne a energické stretnutie. Po veľmi dlhej dobe som dostala príležitosť odprezentovať sa, tým pádom na nečisto si precvičiť, aké by to bolo na skutočnom pracovnom pohovore. Uvedomila som si, že ostať v automobilovom priemysle mi može v súčasnej dobe priniesť veľa pozitív a prínosov. Taktiež dôležité je mať životopis šitý na mieru vo vzťahu k danej pozícii. Táto skúsenosť otvorila vo mne viacero otázok. Je nesmierne dôležité, aby som si uvedomila aj svoje silné stránky, ako aj vedela zadefinovať, kde pridať. A v neposlednom rade, aj keď dajme tomu na pracovnom pohovore neuspejem z rôznych dôvodov, vždy je fajn, ponechať si zadné vrátka a ostať s personalistom v priateľskom kontakte. Svet sa mení a človek nikdy nevie, kedy príde jeho chvíľa.
Katarína Štofková

Konzultácia o možnostiach po návrate z rodičovskej dovolenky do práce.


Ďakujem za profesionálny a ľudský pristup ri riešený dilemy, ktorá postihne snáď každého aspoň raz v živote. Ďakujem za hĺbkový vhľad a analýzu dvoch pracovných možnosti, ich plusy a mínusy, výhody terajšie, výhody do budúcnosti plus zosúladenie s osobným životom. Peťka prišla s otázkami, ktoré by ma v súvislosti so zmenou práce nikdy na napadli, pritom boli tak veľmi dôležité. Ak nemáte jasno a váhate s poradenstvom určite neváhajte. Po rozhovore budete odchádzať spokojný...., spokojný so sebou, s rozhodnutím a energiou začať niečo nové alebo ostať verný starému alebo sa vám otvoria nové obzory, tak ako mne. Veľká vďaka Peťka!
Mária Matlovičová

Konzultácia o možnostiach ďalšieho profesijného uplatnenia

Moja kvalifikácia

Som recruiterka a kariérna poradkyňa, ktorá sprevádza kandidátov a kandidátky nekonečnými možnosťami trhu práce.

Skúsenosti z oblasti personalistiky, predovšetkým náboru, som sa rozhodla spojiť s mojou vášňou spoznávania ľudí a ich príbehov do projektu S Petrou na pracovnom pohovore.

Kariérny poradca

Aby som vám mohla byť nápomocná pri rozvoji vašej kariéry ešte viac, absolvovala som akreditovaný vzdelávací program Kariérne poradenstvo v Asociácii lektorov a kariérnych poradcov.

Kurz mi poskytol množstvo inšpirácie, ako naučiť aj vás kompetencie potrebné pre riadenie vlastnej kariéry počas celého života. Aké faktory prostredia, zmeny majú vplyv na vašu kariéru, na čo byť citlivejší, čo si viac všímať a implementovať do svojho života, aby ste boli stále uplatniteľní na neustále sa meniacom trhu práce.

Recruiter

Počas mojej praxe som mala možnosť zrealizovať a viesť niekoľko stoviek pracovných pohovorov a stretnúť sa s kandidátmi na rôzne typy pozícii. Špecializovala som sa na technické inžinierske pozície do vývoja produktu, výroby produktov, logistiky, kvality, ekonomické či administratívne pozície. Taktiež som obsadzovala pozície priamo do výroby automotive produktov, ako sú nastavovači, montážni operátori, zmenoví majstri či skladníci. 

Vďaka stovkám hodín strávených na pohovore som sa naučila, čo funguje a čo nie. Zároveň viem, aké schopnosti a kvality manažéri na kandidátoch na rôzne typy pozícii hľadajú.