S Petrou Sujovou

Podcast Kariérna kaviareň

Podcast Kariérna kaviareň, to sú príbehy hostí, ktorí hľadali a našli zmysluplnú prácu.

Rozhovory o tom, ako sa vyvíjala práve tá časť ich života, ktorá je prepojená s profesiou, zamestnaním či podnikaním. Pre niekoho príbehy obyčajných žien a mužov, ktorí urobili neobyčajné veci, museli často vystúpiť zo zóny svojho osobného komfortu, aby sa dnes mohli realizovať v zmysluplnej práci. Mnohí z mojich hostí sú ešte len na začiatku svojich projektov, ušli však už veľký kus cesty a ešte väčší majú pred sebou.

Čo ich na tejto ceste drží na tej správnej strane a nimi preberieme v rámci jednotlivých dielov na Spotify.

Kedy sa začala písať história podcastu Kariérna kaviareň?

Predchodcom podcastu boli živé vysielania, ktoré som s mojimi hosťami organizovala od roku 2022 na mojom Facebooku S Petrou na pracovnom pohovore. Keďže sama veľmi rada počúvam podcasty a audio celkovo, rozhodla som sa pokračovať v tejto podobe ďalej.

Staršie rozhovory sú však stále k dispozícii a môžete sa k nim vrátiť aj na mojom YouTube:

S Klaudiou Martikánovou a Renátou Terpákovou Dimunovou z Deal Factory sa v tejto epizóde rozprávame o obchodovaní, predaji, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou ich profesného života.

Samé aktívne obchodovali a obchodovanie ich nielenže baví, ale aktuálne pomáhajú dosahovať úspechy v tejto oblasti aj iným firmám.

O vzťahoch v práci - vaša téma do hĺbky s odborníkom na medziľudské vzťahy vrátane tých pracovných - Veronikou Letavajovou

S hosťom, Veronikou Letavajovou, sa budeme venovať špecificky vzťahom, ktoré riešime v rámci práce, pracoviska, zamestnania, interakcie medzi klientami, kolegami a podobne. Téma vzťahy na pracovisku to nie sú primárne vzťahy milostné, aj keď aj tie môžu byť a aj vznikajú na pracovisku. Venovať by sme sa chceli tomu, ako my dve vnímame kontakt s kolegami, nadriadenými a ako sa snažíme cítiť sa v práci čo možno najlepšie, a čo všetko pre to robíme alebo nerobíme. 

Môj príbeh - ako som sa dostala do oblasti HR (ľudských zdrojov)

Tentokrát bez hosťa - vyspovedám samú seba o tom, ako som sa dostala do oblasti HR a čo som robila predtým. Zmenu nielen sektoru ale aj profesie som zažila na vlastnej koži niekoľkokrát, kým som zakotvila v mojom milovanom HR.  Chcem sa s vami podeliť o môj príbeh, ako hodnotím túto zmenu s odstupom času a čo viem teraz a chcela by som vedieť vtedy 🙂

So Zuzanou Laurincovou o jej ceste v programe Teach for Slovakia

Zuzka Laurincová je Design and Impact manažér v Teach for Slovakia a sama si na začiatku prešla týmto intenzívnym programom osobnostného a profesionálneho rozvoja. V rámci neho učila 2 roky žiakov z rómskej komunity na Základnej škole v Chminianskych Jakubovanoch. Ako sa dá zvládnuť učiť 2 roky slovenčinu a iné predmety žiakov prvého stupňa, aj keď ste to predtým nikdy nerobili? A navyše, ak žiaci majú slovenčinu ako druhý jazyk a doma sa rozprávajú po rómsky?